Master franchisova konference v Praze

Představení franchisových konceptů s nabídkou master-franchisových a franchisových licencí pro Českou a Slovenskou republiku.

Praha, 7. 11. 2019

 

Pro zájemce o franchising nabídla konference, která se konala letos již po čtvrté za sebou, 13 velmi zajímavých a atraktivních zahraničních značek, které plánují expanzi do České a Slovenské republiky. Konference potvrdila stoupající zájem o tuto formu podnikání mezi podnikateli z České a Slovenské republiky. Této mimořádně úspěšné akce se zúčastnilo 155 zájemců o master-franchisové nebo franchisové licence.

Tuto v oblasti franchisového podnikání ojedinělou akci v Česku a na Slovensku pořádala poradenská společnost AVEX systems ve spolupráci se společností Franchise & Retail Academy za velké podpory České a Slovenské franchisové asociace, jakož i celé řady mediálních partnerů, jako například radio ZET-BBC, Regie Radio Music – Evropa2, Frekvence1, projekt ProFairPlay, největší franchisové portály na českém trhu TOPFranchising a Franchising.cz, časopis Brands&Stories a FranchisePortal.de s největší internetovou nabídkou franchisových konceptů v Německu, Rakousku a Švýcarsku

Celkem 155 zájemců o master-franchisové a franchisové licence bylo nadšeno prezentacemi především zástupců mezinárodně působících systémů, kteří neváhali přijet do Prahy z různých zemí nebo částí světa, aby zde osobně své koncepty představili. Síť prodejen s přírodní kosmetikou a velmi širokým sortimentem zboží nápaditého designu přijel například představit pan Mohamed Abd El Azeem z Dubaje, i když se jedná o původem belgický franchisový koncept LeSoie. Franchisový koncept z Alp – Tiroler Bauernstandl – jednoduchý, přehledný a srozumitelný obchodní model s nízkou vstupní investicí, se zajímavou výší rentability vloženého kapitálu a rychlou návratností investic, představil jeho tvůrce a majitel pan Obermüller a paní Schützler společně s prvním a velmi úspěšným franchisantem v Praze panem Vučičem. Formou mobilních prodejních stánků či prodejen je nabízen speciálně vybraný sortiment tradičních specialit z tyrolských regionů Německa, Rakouska a Švýcarska.

Dánskou síť solárních samoobslužných studií ClubTAN na velmi vysoké technické a technologické úrovni s maximální optimalizací nákladů a zajímavou rentabilitou vložených finančních prostředků prezentoval pan Peter Lauersen. Bebedeparis ze Španělska – úspěšný internetový obchod atraktivních a speciálně vybraných výrobků pro novorozence do 6 měsíců a jejich maminky prezentoval pan Juan Carlos Agulló, prokurista společnosti. Tento franchisový koncept zaujal především zájemce o dynamicky se rozvíjející internetový obchod. Kromě zahraničních systémů, které hledají na českém a slovenském trhu své nové master-franchisové nebo franchisové partnery, byly na konferenci prezentovány i ty systémy, které u nás již i s pomocí společnosti AVEX systems našly master-franchisanty a nabízejí nyní individuální franchisové licence. Jedná se především o velmi kvalitní španělský franchisový koncept výuky angličtiny malých dětí Kid´s & Us, který představil její master-franchisant pro ČR pan Pešta a ředitelka první školy tohoto typu v Praze a ČR paní Veselá. Tato škola byla otevřena v září loňského roku a má za sebou více než jeden rok velmi úspěšného provozu. Koncept se setkal s velkým zájmem rodičů a jejich dětí o výuku angličtiny možno říci novým revolučním způsobem a právě proto dosahuje mimořádně dobrých výsledků. Master-franchisant pro Českou republiku pan Rybár představil účastníkům konference franchsisový systém ERA – Expense Reduction Analysts zaměřený na snižování provozních nákladů společností s prokazatelnými výsledky a celosvětovou působností. I Love Veggie Burger – franchisový koncept z Rakouska – přináší úplnou novinku na trhu: nabídku velmi chutné, kvalitní a zdravé veganské stravy. Jedná se o síť restaurací, mobilních prodejních jednotek a tzv. delivery-home-service s produkty pro všechny, kteří mají rádi zdravou veganskou a vegetariánskou stravu vyrobenou z bio-ingrediencí a bez konzervantů! Všechny nabízené produkty jsou vyrobeny ze surovin z biologicky kontrolovaných pěstitelských oblastí. Koncept vzniknul jako inovace systému Flying Diner, USA, který nabízí klasický sortiment fast-food potravin – hamburgery, saláty a další sortiment

Také další nové a svým způsobem atraktivní franchisové systémy se setkaly u účastníků konference s velkým zájmem. Šlo především o rakouský koncept Paint & Smile, který nabízí vlastní know-how a různé techniky malování, které umožní každému – dětem i dospělým – vytvářet své vlastní obrazy a umělecká díla. IDdesign z Dánska – síť prodejen s nábytkem ve skandinávském stylu. Atraktivní design nábytku, vlastní vývoj a výroba nabízených produktů, různé velikosti prodejen a velmi dobře připravený franchisový systém jsou hlavní atributy tohoto konceptu. Do skupiny patří i síť JYSK, která již na českém trhu působí.

Unikátní americký franchisový koncept na čištění různých druhů povrchových materiálů Mr.Sandless nabízí specializované služby, které na českém a slovenském trhu chybí a budou ze strany zákazníků velmi žádané. LCN NAILBAR z Německa nabízí produkty na ošetření nehtů německé kvality s velmi působivým designem prodejních míst a vlastní produkcí používaných komponentů.

I další nabídky franchisových licencí byly pro účastníky konference velmi lákavé. Jde zejména o značku T-College, Švýcarsko – velmi sofistikovaný a praxí prověřený systém vzdělávání a doučování dětí a MBI, Rakousko – spojením lifestylových a finančních služeb poskytuje tento koncept bezkonkurenční prostor pro kompletní péči o klienty a budování dlouhodobého vztahu PrivateBrokerů MBI a jejich klientů.

Rady pro zájemce o franchisové podnikání

Kromě prezentací zajímavých franchisových systémů, možnosti jednat přímo se zástupci o podmínkách spolupráce a navázání osobních kontaktů, byli účastníkům konference k dispozici i odborníci na téma franchising – Ing. Aleš Tulpa, mezinárodní franchisový poradce ze společnosti AVEX systems, ex-prezident České asociace franchisingu a bývalý generální ředitel franchisového řetězce OBI. Z oblasti právní problematiky – Mgr. Antonín Kazda, zkušený mezinárodně působící advokát s praktickými zkušenostmi z franchisového podnikání, Ing. Jiří Krajča, franchisový poradce, Franchise & Retail Academy a docentka Ing. Lenka Turnerová, CSc. – jediný expert v České republice v oblasti franchisingu pracujícím na akademické půdě.

Účastníci konference se tak mohli například dovědět, jaké výhody získají noví majitelé franchisových licencí, na co si dát pozor při uzavírání master-franchisových nebo franchisových smluv, doporučení a rady z praxe pro jednání s master-franchisory, jako např. jaká by měla být příprava na první jednání se zahraničním franchisorem, zda je či není Master – Franchisová a Franchisová smlouva tabu a nebo lze jednat o jejích podmínkách? Jak se obvykle vypočítává výše jednorázového master franchisového poplatku a dalších franchisových poplatků a jestli se dá o těchto poplatcích s poskytovateli franchisových licencí vyjednávat? Jak je důležité tzv. Objasnění franchisového systému před podpisem smluv a jak má vypadat Protokol o předsmluvním objasnění franchisového systému?

Více informací o této velmi úspěšné a zajímavé master franchisové konferenci v Praze a prezentovaných franchisových značkách je možno najít na internetových stránkách: www.masterkonference.cz nebo na www.avexsystems.eu – Katalog franchis. Ke všem prezentovaným franchisovým systémům může poskytnout podrobnější podklady i jejich zástupce pro český a slovenský trh pan Ing. Aleš Tulpa: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Master franchisová konference v Praze 2015 – fotogalerie:

 

Hlavní mediální partneři

Youradio talk

Mediální partneři

Partneři

U. S. Commercial Service Prague

Máte-li zájem o partnerství této velmi zajímavé master-franchisové konference, kontaktujte nás